Ferie z Akademią w Olsztynie – sprawdź co możesz zyskać

Ferie zimowe – w miejscowości Olsztyn

Zima to czas, który jest uwielbiany przez jednych, ale nienawidzony przez drugich. Niskie temperatury, uporczywe mrozy oraz obfite opady śniegu są dla wielu utrapieniem. Szczególnie zmagają się z tym kierowcy, którzy są zmuszeni dokładnie odśnieżyć wjazd swojego domu przed opuszczeniem posiadłości, a także uważać na drogach przed wpadnięciem w poślizg. Dlatego do ich obowiązków należy udanie się do serwisu w celu wymiany opon. Zima to także okres, kiedy wypada przejrzeć szafę i upewnić się, czy mamy wszystkie części garderoby, które mogą być pomocne w tym czasie. Z pewnością ciepły płaszcz lub kurtka, szalik, rękawiczki i czapka są koniecznością, aby przetrwać wszelkie mrozy. Trzeba również zaopatrzyć się w wysokiej jakości obuwie, które powinno się charakteryzować solidną podeszwą, a także odpornością na zniszczenia, które mogłyby się przydarzyć w tym okresie. Również swetry i bluzy powinny zastąpić lekkie podkoszulki lub sukienki. Nie rozpieszcza nas także fakt, że dzień ulega skróceniu, a szybko zapadający zmrok ma też niezbyt korzystny wpływ na naszą energię i motywację do pracy. Zima to jednak czas, kiedy można zrobić urlop w miejscowościach górskich lub też udać się do ciepłych krajów, które w tym czasie mają klimat sprzyjający wypoczynkowi. Wreszcie zaczyna się sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich, na co sporo osób czeka, więc i weekendy będą zajęte. Zima to jednak czas, który przede wszystkim uwielbią dzieci. Będzie to dla nich możliwość na lepienie bałwana, czy rzucania śnieżkami. Spore grono najmłodszych czeka też z niecierpliwością na możliwość jazdy na sankach. Warto wspomnieć, że w ciągu semestru zimowego będzie też dwutygodniowa przerwa – tzw. ferie. To dobra okazja, żeby wypocząć, ale warto także zadbać o to, aby dziecko robiło przez ten czas coś produktywnego.

 Jak zagwarantować owocny pobyt dziecku?

W miejscowości Olsztyn można znaleźć placówki, takie jak Akademia, wcześniej działająca jako Akademia Nauk od 2003 roku. Z jej ofertą można zapoznać się na stronie https://www.efektywna-nauka.pl/ferie-zimowe-polkolonie-dla-dzieci-olsztyn/. Zadaniem jej jest efektywna nauka dla dzieci w różnym wieku. Oferta obejmuje dzieci od czwartego do siódmego roku życia, a także te uczęszczające już do szkoły z podziałem na pierwsze cztery klasy szkoły podstawowej i następne cztery oraz kursy dla młodzieży. Z tego powodu dostosowane są różne rodzaje zajęć. Dla najmłodszych oferowana jest nauka czytania, a także odkrywanie potencjału. Ferie w Akademii pozwolą maluchowi na odkrycie swojego potencjału w zakresie intelektualnym i emocjonalnym. Gwarantują przeżycie wspaniałej przygody z użyciem nowoczesnych technologii. Wiele prezentacji multimedialnych ułatwi najmłodszym poznanie liter, kolorów, czy dźwięków. Dla dzieci powyżej siódmego roku życie Olsztyn proponuje ferie w formie zajęć z robotyki. M.in. programowanie w Scratch będzie bardzo przydatną umiejętnością, która pozwoli na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Wiele łamigłówek matematycznych, czy kursy czytania ze zrozumieniem i dobrej koncentracji są również bardzo cenne.

Ferie zimowe – organizacja urodzin

Ferie mogą być też zorganizowane w formie urodzinowej. Akademia oferuje bardzo nietypowe i wyjątkowe wydarzenia, takie jak np. urodziny z robotami lego, podczas których zadaniem uczestników będzie wykonanie robotów wyposażonych w silniki i sensory oraz odpowiednio je zaprogramować. Inną możliwością jest wprowadzenie dzieci w świat iluzji i przeprowadzenie wielu magicznych sztuczek, które wpłyną na rozwinięcie zdolności kreatywnego myślenia, czy też umiejętności manualnych.