Pozycjonowanie – czym jest i dlaczego warto?

Każda firma, która ma swoją stronę internetową chce być jak najbliżej swojego potencjalnego klienta. Nie od dzisiaj wiadomo, że reklama w internecie jest bardzo ważna. Każdego dnia szukamy czegoś w wyszukiwarce Google nie zdając sobie sprawy ile wysiłku włożyła firma lub osoba zajmująca się daną stroną, która wyświetliła się dla nas na samym szczycie. Dzisiaj już rzadko kiedy przechodzimy na drugie czy trzecie strony, jesteśmy zbyt leniwi. Pozycjonowanie jest więc dla każdego biznesu bardzo ważne, ale co konkretnie wpływa na pozycję? Jak wybrać dobrą agencje? I czy pozycjonowanie musi się wiązać ze sporymi wydatkami?

Dlaczego strony internetowe wyświetlają się wysoko

Wyszukiwarka Google to dzisiaj najważniejsze miejsce, gdzie możemy pozyskać potencjalnych klientów do swojego biznesu. Szukając czegoś w internecie chcemy jak najszybciej uzyskać odpowiedź.

Pozycjonowanie są to działania, które doprowadzą Twoją stronę internetową na sam szczyt wyszukiwarki na różne zapytania. W ten sposób klient, który szuka i chce rozwiązać dany problem, trafia na Twoją stronę internetową, dzięki temu ten problem może rozwiązać. Można spotkać się ze skrótem SEO, który pochodzi z angielskich słów, ale polega to dokładnie na tym samym.

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Jeśli chcemy uzyskać konkretną odpowiedź na tę pytanie najlepiej zwrócić się bezpośrednio do agencji, która się w tym specjalizuje. Możemy podzielić wyszukiwania na:

 • wyszukiwanie lokalne
 • wyszukiwanie ogólnopolskie

Jeśli mówimy o wyszukiwaniu lokalnym, skupiamy się wtedy na danej miejscowości. Olsztyn jest tutaj dobrym przykładem jeśli chcemy znaleźć np. pomoc drogową, która jest w tej miejscowości najpopularniejszym hasłem jest więc pomoc drogowa Olsztyn. Jest to zdecydowanie tańsze od pozycjonowania ogólnopolskiego, ponieważ skupiamy się na danym terytorium, a co za tym idzie konkurencja tutaj też jest niższa niż na terenie całego kraju.

Drugim przykładem, który omawiamy wiąże się to z pozycjonowaniem na całą Polskę. Oczywiście mając odpowiedni budżet i biznes, który prowadzimy na terenie całej Polski, gdzie możliwa jest wysyłka, warto wybrać to rozwiązanie, ponieważ ilość wyszukiwań miesięczna jest znacznie większa niż w wyszukiwaniach lokalnych. Jest to też stosunkowo droższa opcja, ponieważ konkurencja tutaj jest zdecydowanie większa.

Jakie są zalety pozycjonowania strony?

Niewątpliwe jest to, że pozycjonowanie niesie za sobą sporo korzyści, które są długotrwałe, ale musimy pamiętać, że to proces. Systematyczna praca tylko i wyłącznie pozwoli nam na osiągniecie pozycji, które będą dla nas przez długi czas zarabiały. Oto kilka dodatkowych zalet:

 • budowanie wizerunku marki
 • dotarcie do różnych grup odbiorców zainteresowanych danym tematem
 • widoczność w naturalnych wynikach bez dopisku reklama
 • niskie koszty promocji w porównaniu do reklamy, która jest tradycyjna

Na co zwrócić uwagę przy wyborze agencji?

Dzisiaj na rynku istnieje bardzo dużo firm, które zajmują się marketingiem danej firmy. Jak w każdej branży istnieją lepsze i gorsze agencję, które działają od dłuższego lub krótszego czasu. Warto poświęcić chwile przy wyborze swoich partnerów biznesowych, ponieważ pozycjonowanie jest procesem, a nie jednorazowym działaniem.

Kilka ważnych zasad przy wyborze danej agencji, które pozwolą Ci znaleźć dobrą agencje:

 • dobór fraz,
 • audyt SEO i optymalizacja strony internetowej
 • raporty z wykonywanej pracy przez agencje
 • referencje innych firm współpracujących
 • osoby, które pracują w danej agencji

Jest to tylko kilka punktów na które warto zwrócić uwagę. Olsztyn jest dobrym miastem jeśli chcemy się skupić na pozycjonowaniu lokalnym i tam prowadzimy biznes – https://www.tbnet.pl/. Warto również poszukać agencje ze swojego miasta jeśli zdecydowanie bardziej preferujesz kontakt osobisty niż wirtualny.

Podsumowanie

Dzisiaj w sieci spędzamy mnóstwo godzin, musimy się z tym liczyć prowadząc własny biznes i wyjść naprzeciw swoim potencjalnym odbiorcom. Posiadając dobre pozycję w wyszukiwarce Google, ilość telefonów, a także wejść na stronę zapewni nam stały dochód w postaci nowych klientów, a co za tym idzie szybciej będziemy mogli rozwijać swój biznes. Zazwyczaj pozycjonując stronę internetową nie ma problemu czy jest to Olsztyn, Poznań czy inna miejscowość, ponieważ w każdej branży i miejscu istnieje konkurencja, ale odpowiednia strategia pozwoli Ci na osiągnięcie lepszych wyników.